प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको कोरोनासँग लड्ने मन्त्र, ‘जनता कर्फ्यू’


लेखक : लेखापढी      ६ चैत्र २०७६, बिहीबार १६:१२ मा प्रकाशित     
प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको कोरोनासँग लड्ने मन्त्र, ‘जनता कर्फ्यू’

काेराेना भाइरसकाे बढ्दाे संक्रमणका बीच भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र माेदीले देशवासीकाे नाममा सम्बाेधन गरेका छन् । सम्बाेधनका क्रममा देशवाशीसँग भने कि सबै कुरा ठीक छ भनेर नसोच्नुहोस्। विश्वव्यापी महामारीबाट छुटकारा पाउन यो एक राम्रो विचार होईन। म आज यसका लागि १३० करोड देशवासीलाई केही माग्न आएको हुँ। म तपाइँको आउने हप्ता चाहन्छु।”

माेदीले भने “विज्ञानले यसको लागि कुनै औषधि वा खोप बनाएको छैन। प्रत्येक भारतीय सतर्क हुनु महत्वपूर्ण छ। उनले भने, सबै केन्द्र र राज्य सरकारको दिशानिर्देश अनुसरण गर्नुहोस्। प्रतिज्ञा गर्नुहोस् कि हामी आफैं संक्रमित हुनबाट जोगिनेछौं र अरूलाई पनि बचाउनेछौं। यस्तो समयमा केवल एउटा मन्त्रले काम गर्दछ “हम स्वस्थ तो जग स्वस्थ” । हाम्रो विश्वव्यापी रोगलाई रोक्न हाम्रो दृढ संकल्प र संयमले ठूलो भूमिका खेल्ने छ।”

मेरो अर्को अनुरोध यो छ कि हाम्रो परिवारका सबै जेष्ठ नागरिकहरू, जो  65 बर्ष भन्दा माथिका छन्, अर्को हप्ताको लागि घरबाट बाहिर नजाऊन्। आजको पुस्ता यससँग धेरै परिचित छैन, तर पुरानो समयमा जब युद्धको अवस्था थियो, गाउँमा ब्ल्याकआउट गरियो।” घरका शिसामा कागज राखिन्थ्याे, बत्तीहरू बन्द गरिन्थे, मान्छेहरू चौकीहरू राख्थे। म आज प्रत्येक नागरिकबाट एक अर्को समर्थन खोज्दै छु। यो सार्वजनिक कर्फ्यू हो। जनता कर्फ्यूको मतलब सार्वजनिक रूपमा उनीहरू द्वारा लागू गरिएको कर्फ्यू हो। यो आइतवार, कि मार्च २२, बिहान 7 देखि pm बजे सम्म, सबै देशवासीहरूले सार्वजनिक कर्फ्यू पछ्याउनु पर्छ।


साभारः विविसी हिन्दि लगायत समाचार एजेन्सीकाे सहयाेगमा