गाजा क्षेत्रमा अस्पतालमा विष्फोट, सयौंको मृत्यु


गाजा क्षेत्रमा अस्पतालमा विष्फोट, सयौंको मृत्यु

गाजा अस्पतालमा विष्फोटमा सयौंको मृत्यु भएको छ।मङ्गलबार घाईते र आश्रय खोज्ने प्यालेस्टिनीहरूले भरिएको गाजा शहरको अस्पतालमा भएको ठूलो विस्फोटमा सयौंको मृत्यु भएको हमासद्वारा सञ्चालित स्वास्थ्य मन्त्रालयले जनाएको छ। हमासले इजरायली हवाई आक्रमणको दोष लगाएको छ भने इजरायली सेनाले अन्य प्यालेस्टाइनी लडाकूहरूले गलत फायर गरेको रकेटलाई दोष लगाएको छ।कम्तिमा 500 जनाको मृत्यु भएको मन्त्रालयले जनाएको छ।

अस्पताल नरसंहारका कारण क्षेत्रभर क्रोध फैलिएपछि र राष्ट्रपति जो बाइडेन युद्धलाई फैलिनबाट रोक्ने आशामा मध्यपूर्वतर्फ लागेपछि जोर्डनका विदेशमन्त्रीले आफ्नो देशले बुधबार अम्मानमा हुने भनिएको क्षेत्रीय शिखर सम्मेलन रद्द गरेको बताए। जहाँ जोर्डनका राजा अब्दुल्लाह द्वितीय, प्यालेस्टाइनका राष्ट्रपति महमूद अब्बास र इजिप्टका राष्ट्रपति अब्देल फताह अल-सिसीसँग भेटघाट हुने भनिएको थियो।