विश्वको ‘सर्वाधिक लोकप्रिय’ नेता बने भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी


विश्वको ‘सर्वाधिक लोकप्रिय’ नेता बने भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी

प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी मर्निङ कन्सल्ट फर्मले जारी गरेको विश्वव्यापी नेताहरूको अनुमोदन रेटिङमा फेरि शीर्ष स्थानमा छन्। अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनलगायत अन्य नेताहरूलाई पछि पार्दै प्रधानमन्त्री मोदीले ७६ प्रतिशतको अनुमोदन रेटिङ पाएका छन् ।

मर्निङ कन्सल्टले गरेको पछिल्लो सर्वेक्षणले देखाएको छ कि प्रधानमन्त्री मोदी ७६ प्रतिशतको ठूलो अनुमोदन रेटिङका ​​साथ विश्वका सबै नेताहरूमध्ये उच्च स्थानमा छन्। अनुमोदन रेटिङले विश्वका कुनै पनि नेता लोकप्रियताका हिसाबले मोदीको नजिक पनि छैनन् भन्ने देखाउँछ। रेटिङका ​​अनुसार मेक्सिकोका राष्ट्रपति एन्ड्रेस म्यानुएल लोपेज ओब्राडोर ६१ प्रतिशत अनुमोदन रेटिङका ​​साथ दोस्रो स्थानमा छन्। यसरी प्रधानमन्त्री मोदी र राष्ट्रपति ओब्राडोरबीच १५ प्रतिशतको अन्तर छ ।

अष्ट्रेलियाका प्रधानमन्त्री एन्थोनी अल्बानीज मर्निङ कन्सल्टको यो सूचीमा तेस्रो स्थानमा छन् । उनले ५५ प्रतिशतको ग्लोबल लिडर अनुमोदन रेटिंग पाएका छन्। योसँगै इटालीका प्रधानमन्त्री जर्जिया मेलोनीले ४९ प्रतिशतको अनुमोदन रेटिङ पाएकी छन् । मेलोनी यो सूचीमा चौथो नम्बरमा छिन्। ब्राजिलका राष्ट्रपति लुला डे सिल्भाले जर्जिया मेलोनी जस्तै ४९ प्रतिशत रेटिङ पाएका छन् तर सूचीमा पाँचौं स्थानमा छन् ।

विश्वको एक महाशक्ति राष्ट्रको नेतृत्व गरिरहेका अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेन ग्लोबल लिडर अप्रुभल रेटिङको सूचीमा ६ नम्बरमा छन् । बिडेनले ४१ प्रतिशत मात्रै अनुमोदन रेटिङ पाएका छन्

क्यानडाका प्रधानमन्त्री जस्टिन ट्रुडो ३९ प्रतिशत अनुमोदन रेटिङका ​​साथ सातौं स्थानमा परेका छन् । स्पेनका प्रधानमन्त्री पेड्रो सान्चेज ३८ प्रतिशतको अनुमोदन रेटिंगका साथ आठौं स्थानमा छन्।

नवौं स्थानमा ३५ प्रतिशत रेटिङका ​​साथ जर्मनीका चान्सलर ओलाफ स्कोल्ज छन् । बेलायतका प्रधानमन्त्री ऋषि सुनक १० नम्बरमा छन्। उनको ग्लोबल लिडर अप्रुभल रेटिङ ३४ प्रतिशत छ।