पत्रकारको भौतिक सुरक्षाका लागि स्थायी प्रवृत्तिको कोष स्थापना गर्ने प्रधानमन्त्रीको घोषणा


पत्रकारको भौतिक सुरक्षाका लागि स्थायी प्रवृत्तिको कोष स्थापना गर्ने प्रधानमन्त्रीको घोषणा

काठमाडौं- प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले पत्रकार र सबै प्रकारका सञ्चारमाध्यमको पेसागत तथा भौतिक सुरक्षाको प्रत्याभूतिका लागि स्थायी प्रवृत्तिको पत्रकारिता विकास कोष स्थापना गर्ने घोषणा गरेका छन् । बिहीबार ललितपुरमा सामुदायिक रेडियो प्रशारक संघको कार्यक्रममा उनले यस्तो घोषणा गरेका हुन् ।

उनले सम्पूर्ण पत्रकारको स्वास्थ्य, दुर्घटना एवं हुलदंगा र आतंकको बिमा, साना लगानीमा सञ्चालित तथा मोफसलका सञ्चारमाध्यमको सञ्चालन र स्थायित्वका लागि स्थायी प्रवृत्तिको पत्रकारिता विकास कोष स्थापना गर्ने बताए । 

आम सञ्चारमाध्यमलाई सम्बन्धित भूगोलमा बसोबास गर्ने जनसंख्याप्रति लक्षित गरी राष्ट्रिय, प्रादेशिक वा स्थानीय गैरनाफामूलक वा व्यापारिक उद्देश्यका साथ सञ्चालित सञ्चारमाध्यम तथा स्वरोजगार साना, मझौला र ठूला लगानीका आधारमा वर्गीकरण गरी सुविधा प्रदान गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे ।

प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सञ्चारकर्मीको सीप तथा दक्षता अभिवृद्धि र अध्यावधिक गर्न एवं उच्चतम व्यावसायिक अभ्यासका लागि प्रेरित गर्न संघ र प्रदेश तहमा आम सञ्चार प्रशिक्षण प्रतिष्ठान स्थापना गर्न सरकार प्रतिबद्ध रहेको उल्लेख गरे । 

प्रेस स्वतन्त्रता र सबलीकरणको सवालमा सरकारको तर्फबाट आवश्यक सहयोग हुने प्रतिबद्धता उनले जनाए ।