बेलायती प्रधानमन्त्री ऋषि सुनकले आफ्नो पार्टीका अध्यक्षलाई बर्खास्त गरे


बेलायती प्रधानमन्त्री ऋषि सुनकले आफ्नो पार्टीका अध्यक्षलाई बर्खास्त गरे

बेलायती प्रधानमन्त्री ऋषि सुनकले आइतबार आफ्नो कन्जरभेटिभ पार्टीका अध्यक्षलाई बर्खास्त गरेका छन।नदिम जहावीलाई मन्त्रीको आचारसंहिताको “गम्भीर उल्लङ्घन” को कारण बर्खास्त गरिएको हो।

सुनकले आफ्नो अध्यक्षलाई बर्खास्त गर्ने निर्णय एक स्वतन्त्र नैतिकता सल्लाहकार लौरी म्याग्नसलाई जाहावीको कर मामिलामा छानबिन गर्न आदेश दिएपछि आएको थियो। विवादित कर बिल जाहावीले स्थापना गरेको मतदान एजेन्सी YouGov को शेयर बिक्रीमा थियो।

कर मामिलाको घोटाला सुनकको कन्जरभेटिभ पार्टीको लागि एक स्ट्रिङमा सबैभन्दा नयाँ हो।गत वर्ष राजनीतिक उथलपुथलको अवधिमा बेलायतको अर्थमन्त्री रहेका जाहावीलाई पछिल्लो समय करोडौं डलरको भुक्तान नगरिएका कर बिल सुल्झाएको आरोपमा राजीनामा दिन व्यापक दबाब दिइएको थियो।उनी बेलायतको खजानाको चान्सलर वा वित्तमन्त्री हुँदा, बहु-मिलियन डलरको कर बिल सुल्झाउने क्रममा छानबिनमा परेका थिए।उनी कर अधिकारीहरूलाई जरिवाना तिर्दै आइरहेका थिए। त्यसपछि व्यापक विवादमा आएका जाहावीलाई बर्खास्त गरिएको हो।