को हुन् गोन्कालो रामोस?


को हुन् गोन्कालो रामोस?

फिफा विश्वकप कतार २०२२ मा पहिलो ह्याट्रिक गर्ने खिलाडी बनेका छन् पोर्चुगलका स्ट्राइकर गोन्कालो रामोस। कतारको लुसेल स्टेडियममा राउन्ड अफ १६ को खेलको दोस्रो हाफमा स्वीट्जरल्याण्ड विरुद्ध रामोसले ह्याट्रिक गरेका हुन् ।

को हुन् गोन्कालो रामोस?

 गोन्कालो माटीयस रामोस एक पोर्तुगाली पेशेवर फुटबलर हुन् जसले प्राइमरा लिगा क्लब बेन्फिका र पोर्चुगल राष्ट्रिय टोलीका लागि फरवार्डको रूपमा खेल्छन्।उनको जन्म २० जुन सन् २००१ मा ओल्हाउ,पोर्चुगलमा भएको थियो।

रामोस बेन्फिकाको युवा एकेडेमी मार्फत आएका थिए। उनले सन् २०१९ मा बेन्फिका बी बाट खेल्न सुरु गरेका हुन। पहिलो टोलीसँग तीन सत्रहरू पछ्याउँदै, रामोसले आफूलाई क्लबको अभिन्न खेलाडीको रूपमा स्थापित गरे।

रामोसले सन् २०१९ UEFA युरोपियन च्याम्पियनसिपमा अन्डर-१९ टोली र सन् २०२१ युरोपियन च्याम्पियनसिपमा अन्डर-२१ टोली सहित विभिन्न स्तरहरूमा आफ्नो देशको प्रतिनिधित्व गरेका थिए । उनले सन् २०२२ मा अन्तर्राष्ट्रिय डेब्यु गरेका हुन्।