Xiaomi ले Xiaomi 13 र 13 pro लन्च गर्दै


Xiaomi ले Xiaomi 13 र 13 pro लन्च गर्दै

Xiaomi 13 को नयाँ शृङ्खला डिसेम्बर 1 मा लन्च हुने तालिका थियो। तर, पूर्व चिनियाँ नेता जियाङ जेमिनको निधनका कारण यसको आगमनमा ढिलाइ भएको बताइएको छ । Xiaomi 13 को नयाँ लन्च मिति अर्को केही दिनमा पुष्टि हुने अपेक्षा गरिएको छ। सबै सम्भावनाहरूमा, कम्पनीले अर्को हप्ताको सुरुमा Xiaomi 13 र 13 Pro अनावरण गर्न सक्छ। अपेक्षित प्रक्षेपण हुनु अघि, चिनियाँ लीकर पान्डा इज बाल्डले Xiaomi 13 र 13 Pro को क्यामेरा र ब्याट्रीहरूको बारेमा महत्वपूर्ण विवरणहरू TechGoing मार्फत खुलासा गरेको छ।

Xiaomi 13 मा ios-ready 54-मेगापिक्सेल Sony IMX800 सेन्सर रहनेछ। मुख्य स्न्यापरलाई १२-मेगापिक्सेल ओम्निभिजन अल्ट्रा-वाइड लेन्स र ओआईएस-सहयोगित १०-मेगापिक्सेलको सैमसंग S5K3K1 टेलिफोटो क्यामेरासँग जोडिनेछ जसले 3.2x अप्टिकल जूम र OIS समर्थन प्रदान गर्नेछ। यही टेलिफोटो लेन्स Xiaomi 13 मा हुनेछ।

Xiaomi 13 Pro मा प्राथमिक स्न्यापर OIS-सक्षम 50-मेगापिक्सेल Sony IMX989 1-इन्च क्यामेरा हुनेछ। क्यामेरा सेटअपमा ५० मेगापिक्सेलको अल्ट्रा-वाइड लेन्स र ५० मेगापिक्सेलको ३.२x अप्टिकल जुम टेलिफोटो लेन्स OIS सँग पनि हुनेछ।

Weibo पोष्टमा उल्लेख गरे अनुसार Xiaomi 13 मा 67W द्रुत चार्जिंगको साथ 4,500mAh ब्याट्री समावेश हुनेछ। अर्कोतर्फ, Xiaomi 13 Pro मा 120W द्रुत चार्जिंगको साथ 4,820mAh ब्याट्री हुनेछ। दुबै फोनहरूले 50W वायरलेस चार्जिङ र 10W रिभर्स वायरलेस चार्जिङलाई समर्थन गर्नेछन्। चार्ज गर्दा राम्रो पावर व्यवस्थापनको लागि, Xiaomi 13 श्रृंखला सर्ज G1 चिप संग सुसज्जित हुनेछ। Xiaomi 13 मा 6.3-इन्च डिस्प्ले छ जसले FHD+ प्रदान गर्दछ, जबकि Xiaomi 13 Pro मा 2K रिजोल्युसनको साथ 6.73-इन्च डिस्प्ले रहेको छ। दुबैमा सेल्फी लिनको लागि ३२ मेगापिक्सेलको फ्रन्ट क्यामेरा रहेको छ।

 

Xiaomi 13 Pro मा साइबर-इन्जिन लिनियर मोटर छ, जुन पहिलो पटक Redmi K50 गेमिङमा देखिएको थियो। Xiaomi 13 को निलो भेरियन्टमा प्लेन लेदर ब्याक हुनेछ। अन्य मोडेलहरूमा गिलास वा सिरेमिक ब्याक हुनेछ।