संस्कृतिविद् शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा राष्ट्रिय झन्डा झुकाई शोक आज सार्वजनिक बिदा


लेखक : लेखापढी      १ कार्तिक २०७९, मंगलवार ०१:१० मा प्रकाशित     
संस्कृतिविद् शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा राष्ट्रिय झन्डा झुकाई शोक आज सार्वजनिक बिदा

काठमाडौँ- सरकारले संस्कृतिविद् एवं वाङ्मय शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनको शोकमा नेपाल मंगलबार सार्वजनिक बिदा दिने निर्णय गरेको छ । गृह मन्त्रालयले सोमबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै राज्यभरका सबै सरकारी कार्यालय, सार्वजनिक संघ संस्थाहरू, विदेशस्थित कूटनीतिक नियोगहरूमा बिदा दिने निर्णय गरेको हो । 

‘संस्कृतिविद् एवं शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनको शोकमा नेपाल राज्यभरका सबै सरकारी कार्यालय, सार्वजनिक संघ संस्थाहरू, विदेशस्थित कूटनीतिक नियोगहरूमा मिति २०७९ साल कार्तिक १ गते मंगलबार सार्वजनिक बिदा दिने तथा राष्ट्रिय झन्डा झुकाउने नेपाल सरकारबाट निर्णय भएको हुँदा सम्बन्धित सबैको जानकारीको लागि यो सूचना प्रकाशित गरिएको छ‚’ सूचनामा भनिएको छ ।

१०३ वर्षका जोशीको आइतबार बिहान उपचारकै क्रममा निधन भएको हो । बिरामी परेका उनलाई ग्वार्कोस्थित किस्ट मेडिकल कलेज तथा शिक्षण अस्पताल भर्ना गरिएको थियो ।