बुढानिलकण्ठ मेयरका उम्मेदवार मिठारामलाई यसरी सम्झिए अमेरिकाबाट


लेखक : लेखापढी      १३ बैशाख २०७९, मंगलवार १८:३७ मा प्रकाशित     
बुढानिलकण्ठ मेयरका उम्मेदवार मिठारामलाई यसरी सम्झिए अमेरिकाबाट

नेकपा एमाले बागमती प्रदेश कमिटीका नेता तथा बूढानीलकण्ठ नगरपालिकामा विकासवादी नेताको रुपमा परिचित मिठाराम अधिकारीले यतिबेला बूढानीलकण्ठ नगरपालिकाको प्रमुखमा आफ्नो उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन् ।

२०७२ को भूकम्पले विपद परेका बेला होस् या कोभिडको आपत-विपदमा आफ्नो नगरमा नगरवासीका हकहित र सहयोगमा निरन्तर लागिरहनु भयो । सामाजिक समस्याको समाधान गर्न थप सहयोग पुगोस् भन्ने उद्देश्यले राजनीतिमा आउनुभएका मिठाराम दाजुलाई म अत्यन्तै नजिकबाट चिन्छु, खड्का भन्छन् ।

उनले नेकपा एमालेका तर्फबाट आफ्नो उम्मेदवारी दर्ता गराएका हुन् । जनसेवालाई राजनीतिक जीवनको केन्द्रमा राख्ने सेवा, सहयोग र सामाजिक न्यायको पक्षमा बोल्ने अधिकारीलाई नगरवासीहरुले यसपटक न्याय दिनेछन्, हाल अमेरिकामा बस्ने बुढानिलकण्ठकै स्थाई वासिन्दा केशब खड्का भन्छन् । २०६३/०६४ को जनआन्दोलनमा तराईबाट काठमाडौं बसाई-सराई गरियो । नयाँ ठाउँ के कति दुःख पाइछ भन्ने भय थियो, तर उहाँ मिठाराम दाजुलाई भेटेपछि सबै ब्यवस्था गरिदिनु भयो । को यहाँको स्थाई वासिन्दा हो ? को बाहिरबाट आएको नयाँ वासिन्दा हो, कसैलाई विभेदपूर्ण तरिकाले कहिल्ल्यै नहेर्ने, समान दृष्टी राख्ने उहाँलाई यस अघिको चुनावमा घरदैलो कार्यक्रममा हिड्दा ओहो! मिठाराम तपाईँ उठ्नु भयो ? तपाईको चुनाव चिन्ह्व के हो ? हामी भोट दिन्छौं भनेर बृद्ध-बृद्धा देखि हरेक तप्काका मानिसहरुले सोध्ने गरेको सम्झन्छन् खड्का ।

मिठाराम दाजु बोल्दा खरो ढङ्गले प्रस्तुत भएपनि हार्दिकता र सहयोगी भावनाका साथ सदैब न्याय र सत्यको मार्ग अवलम्बन गर्नुहुन्छ । नगरवासीहरुको घर-घरमा पुगेर हरेक प्रकारका समाजमा आइपर्ने समस्या समाधानमा लाग्ने उहाँले कुनै पद तथा कुर्चि बिनापनि समृद्ध बूढानीलकण्ठ र बुढानिलखण्ठवासीहरुको सुख र खुसीका लागि सधैं सक्रिय रहनु भयो

२०७२ को भूकम्पले विपद परेका बेला होस् या कोभिडको आपत-विपदमा आफ्नो नगरमा नगरवासीका हकहित र सहयोगमा निरन्तर लागिरहनु भयो । सामाजिक समस्याको समाधान गर्न थप सहयोग पुगोस् भन्ने उद्देश्यले राजनीतिमा आउनुभएका मिठाराम दाजुलाई म अत्यन्तै नजिकबाट चिन्छु, खड्का भन्छन् । उनको भनाईको आधारमा, समाजसेवालाई आफ्नो जीवनको लक्ष्य ठान्ने मिठाराम दाजु स्पष्ट विचार, सादा जीवन र जनतासँगको सामिप्यताको कारण बूढानीलण्ठ क्षेत्रमा निकै परिचित हुनुहुन्छ । यस्तै परिचित जनताका सेवक ब्याक्तिले यसपटक नगर प्रमुखको टिकट पाएकोमा म लगायत कपनबासी समेत निकै खुसी भएका छौं ।

मिठाराम दाजु बोल्दा खरो ढङ्गले प्रस्तुत भएपनि हार्दिकता र सहयोगी भावनाका साथ सदैब न्याय र सत्यको मार्ग अवलम्बन गर्नुहुन्छ । नगरवासीहरुको घर-घरमा पुगेर हरेक प्रकारका समाजमा आइपर्ने समस्या समाधानमा लाग्ने उहाँले कुनै पद तथा कुर्चि बिनापनि समृद्ध बूढानीलकण्ठ र बुढानिलखण्ठवासीहरुको सुख र खुसीका लागि सधैं सक्रिय रहनु भयो, केशब खड्काले भने । पछिल्लो पटक प्रदेश सभा सदस्यको अवसरबाट समेत पछाडी पारियो, यद्दपी उहाँ आत्मविश्वासका साथ जनताको चासो र सरोकारमा निरन्तर लागि नै रहनुभयो ।

त्यसैले यो पटक हाम्रो बुढानिलकण्ठ नगरपालिकामा उहाँ जस्तो योग्य नेतृत्वको खाँचो अनुरुप नै उहाँको उम्मेदवारीलाई आवस्यक र स्वाभाविक ठानेका छौं । मिठाराम दाजुलाई मेरो र सम्पुर्ण अमेरिकामा बस्ने बुढानिलकण्ठवासीहरुको तर्फबाट चुनाव सफलताको शुभकामना !