नेपाल सेफ सोसाईटी युएईको तेस्रो अधिबेसन सम्पन्न


लेखक : लेखापढी      १९ आश्विन २०७८, मंगलवार १५:१८ मा प्रकाशित     
नेपाल सेफ सोसाईटी युएईको तेस्रो अधिबेसन सम्पन्न

युएई- नेपाल सेफ सोसाईटी युएईको तेस्रो अधिबेसन दुबई स्थित बरदुबई अस्टोरिया होटेलको एभरेस्ट क्लबमा भव्यता पुर्बक सम्पन्न भएको छ ।

समाजसेवी सिपि सापकोटाको प्रमुख आतिथ्यमा सम्पन्न कार्यक्रममा एनआरएनए युएईका कार्यबाहक अध्यक्ष निरन्जन सिलवाल बिशेष अतिथि हुनुहुन्थ्यो । कार्यक्रम संचालन सुरेन्द्र लामाले गर्नु भएको थियो । युएइमा अबस्थित बिभिन्न संघ-संस्थाका प्रतिनिधिहरुको उपस्तिथी रहेको थियो ।

नयाँ कार्यसमितिमा अरुण अधिकारी अध्यक्ष,  उद्दब श्रेष्ठ वरिष्ठ उपाध्यक्ष,  राजकुमार गिरि र टोम खनाल उपाध्यक्ष,  दिपक कार्की महासचिव,  चेतप्रसाद अधिकारि(अनिल) सचीव,  कुमार तिमिल्सिना कोषाध्यक्ष साथै  श्याम अमगाई बरिस्ट सल्लाहकार र  लाल तामाङ सल्लाहकार

नब निर्बाचित अध्यक्ष अरुण अधिकारी र महासचिब दिपक कार्की

संस्थाले बिगत ३ बर्ष देखि दुबईमा रहेका विभिन्न होटल एबं रेस्टुरेन्टहरुमा कार्यरत नेपाली सेफहरुलाई विभिन्न तालिम, खानाको गुणस्तर सम्बन्धि कार्यशाला एबं नेपाली खानाका अनेक परिकारहरुको प्रदर्शन र प्रचार गर्दै आएको छ ।

नेपाल सेफ सोसाइटी युएई विभिन्न सामाजिक सेवामुलक कार्यमा समेत अनेक सहयोग गर्दै आइरहेको छ । नेपालमा बाढी पिडित नेपालीहरुलाई बिपत्ति पर्दा होस वा नेपाली दाजुभाई तथा दिदि-बहिनी कोरोनाको चपेटामा पर्दा विभिन्न खाध सामग्री सहयोग गरेको थियो । कोरोना संक्रमणका कारण लकडाउन हुदा काठमान्डौ खुल्लामंचमा विभिन्न खाध सामग्री वितरण गरि सहयोग गर्दै आएको छ ।  युएइमा अबस्थित उक्त संस्थाले एनआरएन संग समेत समन्यवय गरि विभिन्न सामाजिक सहयोग कार्यक्रम गर्दै आएको छ । 

नेपाल सेफ सोसाइटी युएइको अधिबेशन द्वारा नयाँ कार्यसमितिमा अरुण अधिकारी अध्यक्ष,  उद्दब श्रेष्ठ वरिष्ठ उपाध्यक्ष,  राजकुमार गिरि र टोम खनाल उपाध्यक्ष,  दिपक कार्की महासचिव,  चेतप्रसाद अधिकारि(अनिल) सचीव,  कुमार तिमिल्सिना कोषाध्यक्ष साथै  श्याम अमगाई बरिस्ट सल्लाहकार र  लाल तामाङ सल्लाहकारमा सर्बसम्मत चयन भएका छन् ।

नयाँ चयन भएको कार्यसमितिले विभिन्न योजना समेत सार्बजनिक गरेको छ । युएइमा अबस्थित सेफहरुलाई  विभिन्न तालिमको ब्यबस्था गर्ने, नेपाली खाना साथै अन्य खानाहरुको प्रदर्शन कार्यक्रमहरु गर्ने साथै नेपाली खाना परिकारहरुको प्रचार-प्रसारका निम्ति “फुड फेस्टिभल” (food festival progaram) को समेत आयोजना गर्ने भाबी योजना अघि सारिएको छ ।
 
हाल समाजले गर्दै आएको विभिन्न सामाजिक गतिविधिलाई निरन्तरता दिदै अघि बढ्ने प्रतिबद्दता समेत जनाइएको छ । सेफ सोसाइटीले  गरिब बालबालिकाकालागि राहत कोष स्थापना गरिने जनाएको छ । युएइमा लामो समय देखि कार्य गर्दै आउनु भएका सेफहरुलाई एकताबद्ध गर्दै भविष्यमा सामुहिक ब्याबसायिक कार्य तर्फ लगानी गर्न समेत ठोस कार्ययोजना बनाइने नब निर्वाचित अध्यक्ष अरुण अधिकारीले जानाकरी गराउनु भयो ।
 
नेपाल सेफ सोसाइटीका केन्द्रिय सदस्य प्रदिप न्यौपाने अस्वस्थ्य भै उपचाररत अस्पतालमा रहेको कारण उहालाई सहयोग स्वरुप करिब ६६,००० नेपाली रुपैयाँ हस्तान्तरण समेत गरिएको छ । महासचिब दिपक कार्कीले आगामी दिनमा सेफ सोसाइटीले विभिन्न संघ-संस्थाहरुसंगको समुन्वयमा रचनात्मक कार्य गर्दै जाने प्रतिबद्दता जनाएका छन् ।