अबकास प्राप्त सैनिक स्वास्थ्यकर्मी तयारी रहन प्रधानसेनापतिको निर्देशन


लेखक : लेखापढी      २२ बैशाख २०७८, बुधबार २०:२६ मा प्रकाशित     
अबकास प्राप्त सैनिक स्वास्थ्यकर्मी तयारी रहन प्रधानसेनापतिको निर्देशन

काठमाडौं– नेपाली सेनाका अबकास प्राप्त स्वास्थ्यकर्मीलाई तयारि हालतमा रहन निर्देशन दिएको छ। २०७२ यता स्वास्थ्य सेवाबाट अवकाश लिएका स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई तयारी हालतमा बस्न निर्देशन दिएको छ। कोरोना महामारीमा देश र जनताको सेवामा खटिन अवकाश लिएका सैनिक स्वास्थ्यकर्मीको लगत संकलन गरी सेवामा बोलाउन प्रस्ताव गरेको हो।

कोभिड–१९ जोखिम न्युनिकरणका लागि सरकारले नेपाली सेनाको अस्पतालमा आवश्यक जनशक्ति खटाउनका लागि निर्देशन जारी गरेको थियो। यस्तै ७ प्रदेशमा सेनाले अस्थायी कोभिड अस्पताल राख्नका लागि निर्देशन दिइएको प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मंगलबार बताएका थिए।

पूर्वतयारीका रुपमा कार्यरत स्वास्थ्य जनशक्तिले मात्र नभ्याउने भएपछि अवकाश पाएका भूतपूर्व सैनिकलाई पनि बोलाउनुपर्ने  प्रधानसेनापति पूर्णचन्द्र थापाले तयारी अवस्थामा राख्न निर्देशन दिएको बताइएको छ।

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!