जनमत वाङ्मय प्रतिष्ठानद्वारा जनमत सम्मानको घोषणा


लेखक : लेखापढी      १२ चैत्र २०७७, बिहीबार १९:४० मा प्रकाशित     
जनमत वाङ्मय प्रतिष्ठानद्वारा जनमत सम्मानको घोषणा

काठमाडौँ- जनमत वाङ्मय प्रतिष्ठानद्वारा हरेक वर्ष प्रदान गरिँदै आएका विभिन्न सम्मानहरू यसवर्ष विभिन्न साहित्यकारहरुलाई प्रदान गरिने भएको छ ।

यी सम्मान र पुरस्कार यही चैत्र २८ गते बनेपा, काभ्रेमा वितरण गरिने कुरा जनमत वाङ्मय प्रतिष्ठानका अध्यक्ष मोहन दुवालले बताउनु भएको छ । यसवर्ष २०७५ सालको दीपा–जनमत सम्मान रविकिरण निर्जीव (चितवन)लाई, गणेश- खिलकुमारी दुवाल – जनमत सम्मान राजा शाक्य (काठमाडौं) लाई, हृदयचन्द्र–जनमत वरिष्ठ साधक सम्मान शेषराज शिवाकोटी (दोलखा) लाई, जनमत–जनक प्रधान सेवा सम्मान – टङ्क उप्रेती (झापा) लाई प्रदान गरिनेछ ।

त्यसैगरी केवलपुरे–जनमत सम्मान भागिरथी श्रेष्ठ (गुल्मी) लाई, जनमत–महेन्द्रलाल कलाकार सम्मान ठाकुरप्रसाद मैनाली (काभ्रे)लाई, कमला सैंजू–जनमत सम्मान रीता ताम्राकार (सुनसरी)लाई, जनमत–राजभाई सहयात्री सम्मान सोमकाजी शाक्य (काभ्रे) लाई, भारती–जनमत साहित्यिक पत्रकारिता सम्मान– लक्ष्मी भट्टराई (काठमाडौं) लाई प्रदान गरिनेछ । जनमत–केदार-सुदर्शना बालसाहित्य सम्मान–यशु श्रेष्ठ (रौतहट) लाई, जनमत–सिचि धर्म-संस्कृति सम्मान– मुकुन्दप्रसाद उपाध्याय (लम्जुङ) लाई, जनमत–मित्र अनुवाद राष्ट्रिय सम्मान–रामबहादुर पहाडी (पाल्पा) लाई तथा जनमत–दीपक वैद्य स्वास्थ्य सम्मान–डा. राजेन्द्र कोँजू (काभ्रे)लाई प्रदान गरिने भएको छ ।

त्यसैगरी २०७६ सालको दीपा–जनमत सम्मान ठाकुर बेलवासे (अर्घाखाँची) लाई, गणेश÷खिलकुमारी दुवाल – जनमत सम्मान सुरेश किरण (काठमाडौं) लाई, हृदयचन्द्र–जनमत वरिष्ठ साधक सम्मान हरिराम जोशी (ललितपुर)लाई, जनमत–जनक प्रधान सेवा सम्मान–नवराज पहाडी (सिन्धुली) लाई प्रदान गरिनेछ । त्यसैगरी केवलपुरे– जनमत सम्मान प्रा.डा. उषा ठाकुर (काठमाडौं) लाई, जनमत–महेन्द्रलाल कलाकार सम्मान सरोजा खड्गी (झापा) लाई, कमला सैंजू–जनमत सम्मान सुलोचना मानन्धर धिताल (काठमाडौं) लाई, जनमत – राजभाई सहयात्री सम्मान रीता पहारी (कास्की) लाई, भारती–जनमत साहित्यिक पत्रकारिता सम्मान–सावित्री श्रेष्ठ (काठमाडौं) लाई प्रदान गरिनेछ ।

जनमत–केदार÷सुदर्शना बालसाहित्य सम्मान–छायादत्त न्यौपाने बगर (पर्वत) लाई, जनमत–सिचि धर्म÷संस्कृति सम्मान – प्रा.डा. रमेशचन्द्र अधिकारी (धादिङ) लाई, जनमत–मित्र अनुवाद राष्ट्रिय सम्मान–डा. गोविन्दराज भट्टराई (ताप्लेजुङ) लाई तथा जनमत–दीपक वैद्य स्वास्थ्य सम्मान – डा. डा.सुमनराज ताम्राकार (काभ्रे) लाई प्रदान गरिने भएको छ ।

67% LikesVS
33% Dislikes
Spread the love !
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •