‘प्रदेश गौरव भिलेज’ ओलीद्वारा उद्घाटन


लेखक : लेखापढी      १८ फाल्गुन २०७७, मंगलवार १५:२८ मा प्रकाशित     
‘प्रदेश गौरव भिलेज’ ओलीद्वारा उद्घाटन

झापा बिर्तामोड–७ बिर्तामोड नगरपालिकामा विपन्न तथा आदिवासी समुदायका लागि निर्मित ‘प्रदेश गौरव भिलेज’को आज प्रधानमन्त्री ओलीले उद्घाटन गरेका छन् ।

भद्रपुरका धनजुजु श्रेष्ठ र कमला श्रेष्ठले निःशुल्क प्रदान गरेको एक बिघा तीन कठ्ठा जग्गामा प्रदेश नम्बर १  सरकार, नगरपालिका, ह्याबिटाट नेपाल र सहारा नेपालको रु १४ करोड ८० लाखका लागतमा ग्राम निर्माण गरिएको थियो ।
सो अवसरमा प्रधानमन्त्री ओलीले मुलुकमा घरबारविहीन कोही हुनु नपर्ने जनाउँदै देशभर फुसको छानारहित घर निर्माणमा सरकारले सहयोग गर्ने आश्वासन दिए ।

सो बस्तीमा अतिविपन्न कुर्मी र सन्थाल समुदायका परिवारलाई बसोबास गराइएको नगरपालिकाका प्रमुख ध्रुवकुमार शिवाकोटीले जानकारी दिए । उनका अनुसार हालसम्म नगरपालिकाभित्र ३०६ घर निर्माण गरेर विपन्न समुदायलाई हस्तान्तरण गरिसकिएको छ । चालू आर्थिक वर्षमा ५०० घर निर्माण गरेर हस्तान्तरण गर्ने योजनाअनुरुप २०६ घर निर्माणाधीन रहेको उनले बताए ।