अबु धाबीमा स्थापना हुने हिन्दु मन्दिर निर्माण प्रगति बारे शेख अब्दुल्लाले चासो राखे


[ss_social_share]
लेखक : लेखापढी      १ कार्तिक २०७७, शनिबार ०५:०४ मा प्रकाशित     
अबु धाबीमा स्थापना हुने हिन्दु मन्दिर निर्माण प्रगति बारे शेख अब्दुल्लाले चासो राखे


युएई-
विदेश मामिला तथा अन्तर्राष्ट्रिय सहयोग मन्त्री शेख अब्दुल्ला बिन जायद अल नाह्यानले हालसालै अबु धाबीमा पहिलो हिन्दू मन्दिर निर्माण गरिरहेका समुदाय आधारित सामाजिक र आध्यात्मिक संस्था बीएपीएस स्वामीनारायण संस्थाका शीर्ष प्रतिनिधिहरूसँग भेट गरे। अल ऐनमा आयोजित बैठकमा शेख अब्दुल्लाले हिन्दू समुदायका नेता तथा अबु धाबीमा बीएपीएस हिन्दू मन्दिरका प्रमुख पुज्य ब्रह्मविहारी स्वामीसँग छलफल गरे।
उनले मन्दिरको निर्माण बारे अपडेटको समीक्षा गरे। गएको वर्ष अप्रिलमा मन्दिरको शिलान्यास गरिएको थियो र डिसेम्बरदेखि काम सुरु भएको थियो। ब्रह्माविहारी स्वामीले कसरी प्रोजेक्ट टीम र सम्पूर्ण हिन्दू समुदाय युएईमा यो दीर्घकालीन योगदान गर्न समर्पित थिए भनेर प्रकाश पारे। “यो पुरानो कला र वास्तुकलाको संरक्षण मात्र नभई हजारौं बर्ष सम्म चलेको नयाँ कला र नयाँ विरासत सिर्जना गर्ने अनुपम अवसर हो।”

मन्दिरको निर्माणमा भारतका पुरातन दुंगे नमुना परम्परागत पुरातन वास्तुकलाको अनुसरण गर्नेछ। “कोविड १९ महामारीको यस चुनौतीपूर्ण समयमा विश्वव्यापी सौहार्दको त्यस्तो परियोजनाले विश्वास र आशालाई पुनर्जीवित पार्नेछ र भारत र युएई बीचको अनौंठो मित्रता र उनीहरूको प्रगति र शान्तिको प्रति समर्पणलाई मनाउनेछ,” उनले थपे। युएईका लागि भारतका राजदूत पवन कपूरले उक्त छलफलमा भाग लिएका थिए। उक्त मन्दिरले युएई र खाडीको विशाल जनसंख्याको सेवामा सहयोग गर्ने समेत बताए | ब्रह्माविहारी स्वामीले भने कि शेख अब्दुल्लाहले हालसम्म गरेको कामको सराहना गर्नुभयो र मन्दिर परियोजनाप्रति युएईको प्रतिबद्धता र यसले प्रतिनिधित्व गर्ने सहिष्णुता र सद्भावको मूल्य अभिव्यक्त गरे। बीएपीएस आध्यात्मिक प्रमुख महन्त स्वामी महाराजको तर्फबाट ब्रह्माविहारी स्वामीले शेख अब्दुल्लालाई मन्दिरको धरहराको प्रतिनिधित्व गर्दै सुनौलो स्मृति चिन्ह प्रस्तुत गरे। उनले युएई नेतृत्वको निरन्तर समर्थनका लागि आभार पनि व्यक्त गरे।

देशको पहिलो परम्परागत हिन्दु मन्दिर सन् २०२२ मा सम्पन्न हुने अपेक्षा गरिएको छ।

50% LikesVS
50% Dislikes
Spread the love !
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •