पन्जाबले दियो २०७ रनको लक्ष्य, बैंगलोर खेल्दै


लेखक : लेखापढी      ८ आश्विन २०७७, बिहीबार २२:२२ मा प्रकाशित     
पन्जाबले दियो २०७ रनको लक्ष्य, बैंगलोर खेल्दै

एजेन्सी – इन्डियन प्रीमियर लीग (आईपीएल) को १३औं सत्रको छैटौं खेल किंग इलेवन पंजाब र दुबईमा रोयल चैलेन्जर बंगलोरको बीच भएको छ।

यस खेलमा आरसीबी कप्तान विराट कोहलीले टस जितेर पहिले बलि बलिंग गर्ने निर्णय गरे। पहिले ब्याटि, गर्दै पंजाब टोलीले २० ओभरमा २०६ विकेट गुमायो र कप्तान केएल राहुलको शतकको आधारमा २० रन बनाए। अब आरसीबीको २०  रनको विशाल लक्ष्य छ। जवाफमा बंगलोरले ०.४  ओभरमा एक विकेट गुमाउँदै २ रन बनाए।

२०७ रनको विशाल स्कोरको पीछा गर्दै, रोयल चेलेन्जर ब्याङ्गलोरले पहिलो २ रन मात्र लिन सफल भए|  जब देवदत्त पाड्डीकल शेल्डन कोटरेलको १ रनको शिकार भए। पंजाबको इनिंग, कप्तान केएलको शतक टस गुमाएपछि केएल राहुल र मयंक अग्रवालले किंग इलेवन पंजाबलाई राम्रो शुरुआत दिए र पहिले ब्याटिङ्ग गर्न आए। दुवैले-ओभरको पावर प्लेमा विकेट रन जोडे।
तर सातौं ओभरमा युजवेंद्र चहलले मयंक अग्रवाललाई क्लीन बोल्ड गरे। मयंक २० बलमा २६ रन बनाएर आउट भए। दोस्रो झटका निकोलस पूरनको रूपमा आयो, जसले १७ रन बनाए र शिवम दुबेको शिकार बने।
पंजाबले तेस्रो झटका सामना गर्यो। ५ रन बनाउने ग्लेन म्याक्सवेल शिवराम दुबेको आरोन फिन्चको हातमा कैच आउट भए। केएल राहुलले आरसीबी बिरुद्धको यो खेलमा पहिलो-३६ बलको अर्धशतक पूरा गर्यो तर जब उनले केही जीवन पाए उनी फिफ्टीलाई शतकमा परिणत गरे। केएल राहुलले ६२ बलमा शतक ठोक्यो र ६९ बलमा १३२ रन बनाएपछि अविजित रह्यो।