‘विश्वको सबै भन्दा महंगाे भेडा’ लिलामीमा बिक्री भयो, मूल्य थाहा पाउनुहोस्


लेखक : लेखापढी      १४ भाद्र २०७७, आईतवार १९:४७ मा प्रकाशित     
‘विश्वको सबै भन्दा महंगाे भेडा’ लिलामीमा बिक्री भयो, मूल्य थाहा पाउनुहोस्
 
टेक्सेल प्रजातिकाे याे भेडालाइ  आइतबार ब्रिटेनकाे  स्कटल्याण्ड नेश्नल टेक्सेल सेलमा  ३ किसानलाई बेचिएकाे हाे ।  यस भन्दा पहिले याे रेकर्ड २००९ मा ब्रिटेनमा बिक्रि भएकाे भेडाकाे नाममा थियाे । यो प्रसिद्ध ब्रीडर चार्ली बॉडेनद्वारा लिलामीमा बेचेको थियो।
 
हामीलाई बताउनुहोस् कि नेदरल्याण्डमा मासुको गुणस्तरको कारण, टेक्सेल प्रजाति भेडाहरू धेरै लोकप्रिय छन्। तिनीहरू नेदरल्याण्ड्सको टेक्सेलको सानो टापुमा हुर्केका छन्। तिनीहरू प्राय: लाखौं रुपैयाँमा बेचिन्छन्। बेलायतमा भेडाको औसत लागत लगभग £ १०० हो। तर उच्च स्तरको टेक्सेल भेडाहरू प्रजननको लागि प्रयोग गरिन्छ।

 

डबल डायमण्ड’ भेडाकाे लिलामी 10,500 पाउंडमा शुरू भयो।  लिलामी  £ ३00,000 भन्दा बढी भयो । अन्ततः भेडालाई ऑरलडर्नबर्न का एलन ब्लैकवुड, लंकाशायर में प्रॉक्टर्स फ़ार्म का मेबॉले र डार्लिंगटन में न्यू व्यू फ़ार्म का  मेसर्स टिवार्ड गरि ३ जनाले  आपसी साझेदारीमा किने ।  

यस भन्दा पहिले भेडाका लागि सबै भन्दा ठूलो रकम £ २३१,००० (वा २,२०,००० गिनी)  खर्च गरिएकाे थियो, जुन २००९ August मा जिमी डग्लासले भुक्तान गरेकाे थियाे । 


एजेन्सी