केरल बिमान दुर्घटना (UPDATE): अक्सफोर्ड युनिभर्सिटीका विज्ञहरूले दुर्घटनाको समयमा त्यस क्षेत्रमा कडा आँधी चलेको दावी गरेका छन् – मृतकको संख्या २१ पुग्याे, विमानको कालो बक्स भेटियो।


लेखक : लेखापढी      २४ श्रावण २०७७, शनिबार १२:३४ मा प्रकाशित     
केरल बिमान दुर्घटना (UPDATE): अक्सफोर्ड युनिभर्सिटीका विज्ञहरूले दुर्घटनाको समयमा त्यस क्षेत्रमा कडा आँधी चलेको दावी गरेका छन् – मृतकको संख्या २१ पुग्याे, विमानको कालो बक्स भेटियो।

केरलामा शुक्रवार साँझ विमान दुर्घटनामा मर्नेहरूको संख्या २१ पुगेको छ। यसमा दुबै पाइलटहरू सामेल छन् । विमानको कालो बक्स फेला परेको छ। यसैबीच, अक्सफोर्ड विश्वविद्यालयका उड्डयन र मौसम विज्ञान (मौसम विज्ञान) मा विशेषज्ञ साइमन प्राउडले दुर्घटनाको समयमा करीपुरमा ठूलो आँधीबेहरी आएको दाबी गरेका छन्। यो पुष्टि गर्न तिनीहरूले उपग्रह डेटा पनि साझेदारी गरेका छन्। साइमन केवल उड्डयन सुरक्षा र उपग्रह डेटामा काम गर्दछ।

 

 

हिजो, एयर इण्डिया एक्सप्रेस उडान वन्दे भारत मिसन अन्तर्गत AXB-1344  दुबई देखि कोझिकोड पुगेको थियाे । विमानको दुर्घटनाग्रस्त स्थलमा २ जना पाइलटहरू सहित १८ व्यक्तिको मृत्यु भएकाे थियाे । १२७ जनाको उपचार भैरहेको छ । १ ५ जनाको अवस्था गम्भीर रहेको बताइएको छ। यो विमानमा १९० जना  थिए, १२८ पुरुष, ४६ महिला, १० बच्चाहरु र ६ जना चालक दलका सदस्यहरु थिए । 

 

साभारः भास्करन्युज